Otevírání No.22

Otevírání No.22
Otevírání No.22

Vánoční vydání pořadu má tu čest uvítat římskokatolického kněze Ladislava Heryána, který představí svou knihu Exotem na této zemi. Číst dorazí básnířka Olga Pohl a prozaička Helena Beránková. Houpat se budeme na vlnách melodií hudebníka a rovněž básníka Petra Suchana. Přijďte mezi nás pobýt do příjemného prostředí kavárny a vinotéky Barriquáda. Večerem již tradičně bude provázet moderátorská dvojice Marek Schejbal a David Pillow.

Ladislav Heryán
Ladislav Heryán

Host
Ladislav Heryán

Ladislav Heryán je katolický kněz, salesián, řeholník, živí se jako učitel a vychovatel, Kněze dělá „ve volném čase“. Občas taky něco napíše.“ Nedávno mu vyšla kniha o božím milosrdenství mezi námi, Exotem na této zemi (2016, Portál).


Helena Beránková
Helena Beránková

Čtení
Helena Beránková

Helena Beránková píše pohádkové příběhy pro děti. Zaměřuje se na překážky, se kterými se děti často setkávají v rodině nebo dětském kolektivu. Současně se prostřednictvím příběhu snaží děti upozornit na různé životní nástrahy, které je mohou potkat, pokud budou například trvale hrát hry na tabletu, podvádět kamarády nebo když se nebudou učit…
Také se čtenáři mohou dozvědět, jak složité je vyrovnat se se změnou bydliště, s rozvodem rodičů, či pochopit, že i věci staré mohou být krásné.
Helena je členkou literární skupiny Druhá múza a k tématům pro dospělé čtenáře se vyjadřuje prostřednictvím povídek, které pravidelně publikuje v almanachu této skupiny. Občasně také přispívá do internetového portálu Otevření.

Olga Pohl
Olga Pohl

Čtení
Olga Pohl

Olga Pohl píše v běhu všedního dne. O vztazích a karambolech. V prolukách mezi prací a výchovou skoro osmiletého kluka. Soustředí se na obraz a pocit, vybrušuje pointu. Žije v Praze, a když může, běhá po lesích.


Petr Suchan
Petr Suchan

Hudba
Petr Suchan

Narozen ve Slaném, za tuhé Normalizace narozen, ročník 75, květnové dítě, Blíženec.
K poezii ho to táhlo už na základní škole, kde recitoval na různých soutěžích (vč. Puškinova památníku, který s Puškinem neměl absolutně nic společného). Po vyučení a prvních pracovních pokusech zakládá beatovou kapelu Applause, se kterou sporadicky vystupuje dodnes, hlavně ve Slaném a okolí…